Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

restructurarea economiei la nivel macroeconomic și la nivel sectorial; programe de reconstrucție și dezvoltare; prognoză economică; mijloace și instituții specifice ale economiei de piață; problemele prețurilor și concurenței; libera inițiativă; privatizarea; activitatea economică a Fondului Proprietății de Stat și a Fondurilor Proprietății Private, a regiilor autonome și a societăților comerciale cu capital integral de stat sau mixt; importul și exportul de capital; alte probleme privind strategia dezvoltării economice și politica reformei.

Date de contact

Tel: 021.414.1100, 021.314.2859Fax: 021.414.1188Email: cp01@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 2016 2010 Documente: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Șimon Gheorghe
președinte din 6 feb. 2018
PSD  
2. Vicepreședinți Itu Cornel
vicepreședinte din 14 noi. 2017
PSD  
3.   Mihalescul Dumitru
vicepreședinte din 15 iun. 2020
PNL  
4.   Mocanu Adrian PMP  
5. Membri Antal István-János UDMR  
6.   Botez Mihai-Cătălin USR  
7.   Burciu Cristina PNL  
8.   Durbacă Eugen PSD  
9.   Gheorghe Andrei Daniel PNL  
10.   Oprișcan Mihai Doru PSD  
11.   Pistru Eusebiu-Manea PSD  
12.   Presură Alexandra PSD  
13.   Prisnel Adrian-Claudiu USR 12.09.2018
14.   Stoica Bogdan-Alin Minoritati  
15.   Tripa Florin-Dan PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017 06.02.2018
2.   Tudose Mihai PRO România   28.02.2017
3. Vicepreședinți Ghilea Găvrilă PNL   03.06.2020
4.   Șimon Gheorghe PSD   14.11.2017
5. Secretari Cupă Ion PMP 20.06.2017 27.06.2017
6.   Durbacă Eugen PSD   20.06.2017
7.   Itu Cornel PSD   14.11.2017
8.   Vișan George-Gabriel PSD 14.11.2017 27.11.2019

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Neafiliați   12.09.2018
2. Cupă Ion PMP 13.06.2017 27.06.2017
3. Ghilea Găvrilă PNL   03.06.2020
4. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România   28.02.2017
5. Nistor Laurențiu PSD 28.02.2017 27.10.2020
6. Tudose Mihai PRO România   19.06.2019
7. Vișan George-Gabriel PSD   27.11.2019